English       عربي       
Bookmark and Share
 1. Aşama: Buğday türlerini seçme:
Türlerine göre değişir, biz İndomie'de bunu iyi bildiğimiz için buğday semçilmesine özen göstererek Suriye'nin en iyi buğday sınıflarından seçeriz. Günlük nümune alarak en gelişmiş laburatuara gönderilir, testten sonra iyiyce eleklenir.

2. Aşama: Hamurun hazırlanması:
Bu aşamada pastorize su, yemek tuzu, karbon tuzu, Arap zamkı ve vitamin B6'den oluşan hamur özü buğday ününe eklenir. Büyük karıştırıcıda yavaşça karıtırılır.

3. Aşama: Hamuru bastırma:
Hamur hazırlandıktan sonra 1 mm olana kadar aşamalı olarak dev preslerle bastırılır.

Aşama: Hamurun kesilmesi ve dalgalanması:
Bir önceki çıkan hamur dilimleri ince şehriye iplikleri şeklinde kesilir ve kıvırcıklaştırılır, böylelikle İndomie kalıplarının şeklini alır.

5. Aşama:  buharla pişirme:
Şehriye iplikleri 100 derecelik buğudan geçirilip iyi kavamı alana kadar tamamen pişirilir,bu aşama İndomie'yi evde hızlı pişirmenin ilk aşaması sayılır.

6. Aşama: Kalıplara koyma:
Bu aşamada şehriye iplikleri  bükügüp belli ağırda kalıplar şeklinde kesilir .

7. Aşama: Yağda hafifçe kızartma:  
bu aşama İndomie'nin evde hızlı pişirmenin ikinci temel aşaması, ayrıca ürünü aparatif olarak yenmesi için önemli faktör sayılır. Ürünün her kalıpı buharla ısıtılan saf ve sağlıklı bitkisel palmiye yağıyla kızartılması ayrı bir lezzet verir, sonra soğutma aşaması için kalıplar yağdan süzülür.

8. Aşama: Soğutma aşaması:
Kızartılmış nodelz filtrelenmiş temiz havadan geçirilir, ambalaj için hazırlanır.

9. Aşama: Kalite kontrolü:
 İndomie fabrikalarımızda kalite kontrolünün en gelişmiş metodlarına sahibiz, bu süreç, koyduğumuz standartlara uygun olarak pazarlayıcının seçilmesin  başlar ürünün son tüketiciye sağlıklı ulaşmasına kadar varır. Saat başı ve her üretimden sonra kalite kontrol uzmanları nümune alarak en gelişmiş teknolojik malzeme ve yöntemlerle test yaparak, İndomie'nin uluslararası yüksek kalite ve gıda sağlığı standartlarına uygun olduğunu kontrol ederler

10. Aşama: Baharat katma ve ambalaj:
Bu aşamada uluslararası Kodex, Suudi Arabistan ve Arap Köfez Ülkeleri standartlarına uygun olarak özenle üretilen ambalajlı baharat  her porsyona eklenir, nodelz porsyonları pastorize edilmiş ve temiz ortamda sıkça ambalajlanır.

11. Aşama: Kutulara doldurma ve depolama:
Tüketim durumuna ulaşan ürünler uygun ve özel üretilmiş kutulara doldurulur, sağlık şartlarına uygun olarak gıda saklanıması için hazırlanan depolara koyulur.